Sabahın İlk Saatlerinde Yapılacak 4 Yoga Rutini


Sabahın İlk Saatlerinde 
Yapılacak 4 Yoga Rutini 


Unutmayın: sabah yogalarını yapmak için yoga salonlarına gitmek zorunda değilsiniz! Bunların hepsini evinizin her bir köşesinde yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan aşağıdaki yazdığım basit elinizin altında olanlar.yoga matı (veya sadece bir halı)

İnternete bağlı bir cihaz yada bir radyo sizin için basit bir yoga müziği yeterli olacaktır.

Sizlere sabah uyandığınızda günlük olarak pratik yapabileceğiniz basit bir önerilerde bulunacağım. Lütfen bu sabah yapacağımız yoga hareketlerinin sağlık ve beden açısından çok önemli olduğunu göz ardı etmeyelim.


1. Savasana

Mindere uzanarak yastıklı, rahat bir poz vererek uzanmaya başlayın.

2. Sırtüstü Büküm


Dizleri göğsünüze doğru bastırın, sağa doğru bırakın, kollarınızı T şeklinde açarken sol omzunuza bakın ve omurganızdaki gerginliği hissedin. 5 nefesten sonra, pozisyon değiştirin.

3. Kedi İnek


Dört ayak üzerinde durun: nefesinizi takiben dört Cat-Cows uygulayın ve omurganıza masaj yapın

4. Güneş Selamlamaları / Surya Namaskar A

3 yavaş Güneş Selamlaması ( Sanskritçe Surya Namaskar A ) uygulayın.

Seni normalden daha erken yataktan çıkaracak ne olurdu? Yoga bir aşk, yoga bir sembol, yoga bir başka sevgidir, sporun en güzeli diye ayrım olmaz ama gerçekten insan bedenini ve zihnini dinçleştiren tek spordur diye biliyorum. Belki yanlıyorsunuz diyeceksiniz ama beni anlarsa bir yogiler anlar sevgiyle kalın.

Not; okuokubil.com adresinde bulunan yoga sayfamı mutlaka günlük ziyaret ediniz. Sizler için özel olarak derlediğim yoga ile ilgili konuları takip edebilirsiniz.

Okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar