Reklam 728x90

Kuruluş Osman Tanıtım Videosu Yayınlandı.Kuruluş Osman Tanıtım Videosu Yayınlandı.

Çok sevilen ve rekorlar kıran, diriliş Ertuğrul Dizisinin devamı olan ve büyük Osmanlı imparatorluğunu kuran Osman bey’in ve Osmanlının hayatı niteliğindeki dizinin ilk bölüm tanıtım videosu yayınlandı. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği Kuruluş Osman 1.bölüm tanıtımı izlenme rekoru kırdı.

Instagram, Twitter, Facebook, ve Youtube'da altı günde 21 milyonun üzerinde izlenen tanıtım, başta İngilizce, İspanyolca, Arapça, Rusça ve Urduca olmak üzere birçok dile çevrilerek kısa sürede yayıldı. Muhteşem diriliş Ertuğrul'un devam dizisi olarak ekranlara gelecek Kuruluş Osman şimdiye kadar görülmemiş gerçeğe uygun savaş sahneleriyle adından sıkça söz ettirecek gibi gözüküyor.
Bu tür tarihimizi anlatan dizilerin çoğalmasını bekliyoruz.


Tanıtım Konusu


Osman Bey sisler arasından atıyla babası Ertuğrul Bey'in otağına gelir ve kararlı biçimde bey otağına yürür. Otağın kapısını açmasıyla ışık huzmeleri arasında sahibini bekleyen tahtı görür. Tahtın üzerinde sancak, pusat ve rahnenin üzerinde Kur'an'ı Kerim vardır. Kur'an-ı Kerim'de Fetih Suresi sayfası açıktır. Osman, tahta doğru hareket ettikçe yer sarsılır. Dış sesteki Şeyh Edebali, ona iktidarı kuracağı cihan devletini müjdeler ve beylik öğütleri verir. Osman'ın göğsünde kuracağı ve nesli tarafından dünyaya yayılacak olan cihan devletini temsil eden çınar ağacı belirir. Diz çöken ve başını göğe çeviren Osman Bey, hilali görüp Allah'a teslim olur. Tahta tekrar baktığında ise taht boştur. Sancak, pusat ve Kur'an-ı Kerim, Osman'ın gönlüne işlenmiştir.

okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar