Kilo Alımını Nasıl Önlerim?


Kilo Alımını Nasıl Önlerim? Özür etli Ekmek- Kulu


Değerli okuokubil okuyucularım kilo alımını nasıl önlerim? Sorusunu kendinize sorup bu sayfayı bulduysanız gerçekten doğru bir yerdesiniz. Sizinle kilo alımını önleyici bazı ipuçları vereceğim. sağlıklı bir kilonuz varsa, zaten oyunun bir adım önünde sayılırsınız tebrikler. Ama asıl önemli olan bu sağlıklı kilonuzu korumak ve bu korumayıda planlayarak yapacağız.
Ya da belki fazla kilolusunuz ama henüz kilo vermeye hazır değilsiniz. Bu durumda, daha fazla kilo alımını önlemek değerli bir hedeftir.
İnsanlar yaşlandıkça vücut kompozisyonları yavaş yavaş kaya, kas oranı azalır ve yağ oranı artar. Bu değişim metabolizmasını yavaşlatır ve kilo almayı kolaylaştırır. Ek olarak, bazı insanlar yaşlandıkça fiziksel olarak daha az aktif hale gelir, bu da kilo alma riskini arttırır.
İyi haber, iyi beslenme alışkanlıkları ve günlük fiziksel aktivite içeren bir yaşam tarzı seçerek kilo alımının önlenebileceğidir. Kilo alımını önleyerek, kalp hastalığı, felç, tip 2 diyabet, yüksek tansiyon, osteoartrit ve bazı kanser türleri gibi birçok kronik hastalığın yüksek risklerinden korunursunuz.
Ama size kilo vermeden önce Konya/Kulu Özgür etli ekmek Pide salonunu mutlaka ziyaret edin derim.

Kilo alımını önlemek için bir yemek planı seçmek.
Peki, mevcut kilonuzu korumanızı sağlayacak sağlıklı bir beslenme planını nasıl seçersiniz? Amaç, besleyici ve sağlıklı yiyecekleri seçmeyi alışkanlık haline getirmektir.
Amacınız kilo alımını engellemekse, kilonuzu korumak için size uygun miktarda kalori sağlayan yiyecekleri seçmek isteyeceksiniz. Bu kişiden kişiye değişir. Boy, kilo, yaş, cinsiyet ve aktivite seviyenizi içeren birçok faktöre bağlıdır.
Şimdi harekete geçelim!
Sağlıklı bir beslenme planına ek olarak, aktif bir yaşam tarzı kilonuzu korumanıza yardımcı olacaktır. Gününüze daha fazla fiziksel aktivite eklemeyi seçerek, vücudunuzun yaktığı kalori miktarını artıracaksınız. Bu, kilonuzu korumanızı kolaylaştırır.
Fiziksel aktivite kilo yönetiminin ayrılmaz bir parçası olsa da, genel olarak sağlığın hayati bir parçasıdır. Düzenli fiziksel aktivite, birçok kronik hastalık için riskinizi azaltabilir ve vücudunuzun sağlıklı ve güçlü kalmasına yardımcı olabilir. Fiziksel aktivitenin sağlıklı bir kilonuzu korumanıza nasıl yardımcı olabileceği hakkında bilgileri yine blog sayfamızda bulabilirsiniz.
Kendinizi izleyin.
Ayrıca kendinizi düzenli aralıklarla tartmanız da yararlı olabilir. Fazladan birkaç kilo görürseniz, yaşam tarzınızı incelemek için zaman ayırın. Bu stratejilerle, kilo artışlarınızı daha hızlı takip etmenizi sağlayabilirsiniz.
Etkinlik seviyem değişti mi?
Her zamankinden daha fazla mı yiyorum? Yemek seçimleriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız için bir yiyecek günlüğünü birkaç gün boyunca not alabilirsiniz.
Kendinize bu soruları sorar ve faaliyet seviyenizi düşürdüğünüzü ya da bazı kötü yemek seçimleri yaptığınızı tespit ederseniz, daha fazla fiziksel aktivite almanıza ve daha iyi yiyecek seçimleri yapmanıza yardımcı olacak bazı makul hedefler belirleyebilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dileği ile sevgiyle kalın.
Okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar