Reklam 728x90

Barış Pınarı Harekatı Başladı Türk Askeri Suriyede 9 Ekim 2019


Barış Pınarı Harekatı Başladı
Türk Askeri Suriyede 9 Ekim 2019


Uzun süredir beklenilen barış pınarı harekatı bugün 16;00 da başladı. Hemen yanı başımızda bir terörist kürt devleti kurmak isteyen üç beş çapulcu gurubuna derslerini vermenin zamanı gelmişti.
Kendi halkından olan insanlara bile acımadan kıyan bu örgüt senelerdir Türk milletinin kanı ile beslenen teröristlerdir. Bunlar geçmişten ders almayan, geçmişi okumayan Kahraman Türk askerini tanıyamamış zavallı birkaç gurubun oluşudur. İşte sonuç arkanda ABD de olsa tepene bindiğimizin günüdür.
teröristler Ceylanpınar'a ve nusaynine havan topu attı. Yaralanan ve ölen olmadı
Şuana ladar 55 Terör Hedefleri vuruldu

Allah yar ve yardımcımız olsun.  

BAKANLIK'TAN BARIŞ PINARI HAREKATI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığı "Barış Pınarı Harekâtı ile İlgili Basın Açıklaması" başlığıyla açıklama yaptı. Bakanlığın açıklaması şu şekilde:
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile hazırlanan “Barış Pınarı Harekât Planı” Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından bugün saat 16.00’dan itibaren uygulanmaya başlanmıştır.
Harekât, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, BMGK’nin terörle mücadeleye yönelik özellikle 1373 (2001), 1624 (2005), 2170 (2014), 2178 (2014), 2249 (2015), 2254 (2015) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan “Meşru Müdafaa Hakkı” çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir.
Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtı’nda olduğu gibi, harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler ile bunlara ait barınak, sığınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta, sivil/masum kişilerin ve harekât bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Milli savunma bakanlığı

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar