Reklam 728x90

Cinlerde Şaka Yapar (Babaannemin hayatı)


Cinlerde Şaka Yapar (Babaannemin hayatı)

Daha önceki babaannemin sır dolu hayatı adlı hikayelerini okuduysanız bu yaşanmış gerçek hayat hikayesini de tüyleriniz diken, diken olarak okuyacaksınız.
Babaannem Konya Akşehir'de eski tahtalı, iki katlı, bahçeli bir evden bahsederdi ve bizlere o zamanın güzel evlerinden birisi olarak anlatırdı. İç dekorasyon o zamanın işciliği ile çok güzelmiş ve bazı bölümleri el oyması ile süslenmiş. Giriş katta geniş odalar, mutfak ve salon... Üst kata tahta merdivenle çıkılıyormuş. Orada da yine odalar varmış. Her bir köşe de gaz lambaları ve mumluklar bulunuyormuş. Akşam olduğunda gaz lambalarının hepsi yakılır, mekanlar aydınlatılırmış. Babaannem o devasa büyük evde iki erkek çocukla senelerce yalnız yaşamış. Bize o senelerde cinlerin ailece yaşadığı ve bazılarının insanlarla evlendiği, bunların arasında Müslüman cinlerin çok olduğunu ama kafir cinlerin daha az olduğunu o anları sanki tekrar yaşıyormuş gibi anlatırdı. Başından geçen o kadar çok yaşadığı olaylar olmuş ki... İşte daha önce yayınladığım, yıl 1987 babaannemin sır dolu hayatı gibi olaylar şimdi ise Müslüman cinlerin ailece babaannemin malikanesinde yaşadıklarını ve bu süre içinde adeta kendilerini babaanneme fark ettirmek istediklerini ben dinlerken anlıyorum. Babaannem yaşadığı olayı anlatıyor " Bir gece babanızı ve amcanızı alt kattaki odalarına yatırdım, odadan çıktım. Kapıyı kapatırken gıcırdama sesi geldi. Ben kapattığım kapıdan mı geldi üst kattan mı geldi anlayamadım o an... Kapıyı tekrar açtım kapattım gıcırdama sesi olmadı. Arkamı dönüp salona geçecektim, bir ses daha duydum. Gözlerim üst kata çıkan merdivenlere takıldı. Gaz lambasının ışığı kısılıp açılıyordu. İçimden gazı bitiyor sandım, merdivenlere doğru yürüdüm. Merdivene ilk adımı attığımda gaz lambası söndü. Diğerleri yanıyordu lambanın yanına gelip gazına baktım içinde gazyağı vardı. Kibrit getirmek için tekrar dönüp mutfağa gittim. Elimde kibrit merdivenlere doğru baktığımda bütün gaz lambaları yanıyordu.

 Benim kuranı kerim kitabım her zaman açıktır. Boş kaldıkça okurum. Hemen oturup okumaya başladım. Bir yandan da gaz lambalarına bakıyorum, sırasıyla sönüp yanıyorlar. Çok korktum ama okumayı hiç bırakmıyordum. Ben okudukça lambalar sıra, sıra yanıp sönüyorlardı ve sesler gelmeye başladı. İsmini size söyleyemem, sanırım o lambaları yakıp söndüren küçük çocuktu ki "annesi yapma (İsmini yazamam) diyorum sana gel buraya" dediğini kulaklarımla duydum ve lambaların hepsi artık yanıyordu. Ben ise okumaya devam ediyordum. Sayfayı okudum diğer sayfaya geçecektim o sayfa kendiliğinden açıldı ve bir ses bana "Oku sesin çok güzel bizde dinliyoruz dedi."

Cinler için kur’an-ı kerim şöyle der “Hakikat bir takım cinin Kur’an dinleyip de şöyle dedikleri bana vahyedildi. Şüphesiz biz, hayret verici bir Kur’an dinledik. 72:1

Ben bu olayları çok yaşadığım için ne kendime ne de onlara zarar vermedim. Anladım ki bunlar Müslüman cinler ve hep bizimle yaşamışlar. İyiki bunlara rastladım. Diğer cinler bize musallat olur evimizde dirlik vermezlerdi. Ertesi gün sabah olayı komşularıma anlattığımda "iyi saatte olsunlar, Halime demek ki çocukları seninle oynamak, şaka yapmak istemiştir." dediler.
Biz tüm malikane sakinleri olarak bunlara alışığız, ya bir şekilde yaşıyoruz ya bir şekilde duyuyoruz. Var olduklarına inanıyoruz ve onlarla yaşamaya da mecburuz diyoruz. Bir sonraki hikayemde kafir cinlerden yaşadığımız anımı anlatacağım.
Devam Edecek.............

okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar