Reklam 728x90

Yokmu Sanıyordun? Onlar Ateşten Yaratıldılar ve Yanımızdalar


Yokmu Sanıyordun? Onlar Ateşten Yaratıldılar ve Yanımızdalar


Cin kelimesi anlamı örtmek gizli kalmak “gizli, görünmeyen varlıklar” demektir. Cinler insan ve melek dışında düşünen ve akıllı olan bir üçüncü türün adıdır.  Cinler insanlar gibi kendi hayatlarını yaşarlar onlarda evlenip çoğalırlar insanlardan daha üstün güce sahip olan cinler zaman kavramında daha uzun mesafeleri en kısa zamanda katederler. Cinlerin insanlar üzerindeki en belirgin üstünlüğü onların insanları görür olmaları ama insanların onları göremediğidir. En büyük özellikleri ise insanların bilemediklerini bilirler ama kesinlikle gaybı bilemezler ( insanların vasıta araçları ya da duyu organları ile ulaşamadığı her şeye gayp denir.)
Sizlere daha önce babaannemin 1987 sır dolu hayatı ve tarladan gelen garip sesler adı altında yazdığım konuları da okumanızı öneririm.
İnsanların kendi içlerinde dine inanıp inanmadığı, cinlerinde kendi aralarında dine inanıp inanmadığı gibi İçlerinde mümin ve kafir olan, iyisi ve kötüsü olanlar vardır.
Mümin cinler Kur’ân-ı kerime inanırlar okunan tüm duaları dinlerler insanlara bir zarar vermemek için dikkat ederler ve kesinlikle bir insanın yaşadığı yerlere uğramazlar.
Mümin olmayan Kur’ân-ı kerime inanmayan cinler ise insanlardan üstün oldukları her konuda insanları rahatsız etme yoluna girmişler insanların yaşadığı yerlerde dolaşıp bazılarına musallat olmuşlardır. Siz onları göremez ve duyamazsınız ama onlar size çok yakındır, bu yakınlık sizlerle temas boyutuna varamaz ama bulunduğunuz alandaki cisimleri bir birine değdirerek çıkardıkları sesler bir uğultu, bir tıkırtı, derinden gelen garip sesler ile sizi ürkütmeye başlarlar.
Ruhunuzun ve bedeninizin çok yorgun olduğu dönemlerde kendinize dikkat etmeniz gerekir, çünkü ruhu ve bedeni zayıf bir insana vesvese vermek onların en çok hoşlandığı dönemlerdir.
Peki musallat oldukları bir insanı nasıl yönlendiriyorlar biliyor musunuz? Toplumdan uzaklaştırıp yalnızlığa sürüklüyorlar kafanız sürekli karışık olup insanlara anlamsız bakıyor ve onlardan nefret etme düzeyine kadar geliyorsunuz hep bir şüpheli, hep bir endişeli olarak dolaşıyorsunuz bir müddet sonra yemek masası hazırladığınızda fazladan bir tabak fazladan bir bardak koymaya başlıyorsunuz. Bunun adına  tıp psikolojik bir vaka diyor. Peki cin suresi ve Nas suresi burada dururken nasıl oluyor da bu gerçek göz ardı ediliyor?  Neden bu tür insanları hemen psikolojik rahatsız adı altında topluyorlar, şunu kabul etmek lazım artık bizim gibi olan –ama görünmeyen- bu varlıklar bizim hemen yanı başımızda paralel boyutlarda yaşayan bizim gibi varlıklardır. Yapacağımız tek şey dinimize sarılmak ibadetimizi yapmak insanlara ve insanlığa faydalı olmak için çalışmak ve yaşamaktır. Aşağıdaki Nas suresini okuyunuz.
Kul e'ûzü birabbinnâs Melikinnâs  İlâhinnâs Min şerrilvesvâsilhannâs Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi Minelcinneti vennâs
De ki: Sığınırım ben insanların Rabbine, İnsanların hükümdârına,  İnsanların ilâhına, O sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine vesveseler fısıldar. Gerek cinlerden, gerek insanlardan.

okuokubil.com
Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar