Reklam 728x90

Taht Oyunları 1. Sezon 1. Bölüm ( GOT )


Taht Oyunları 1. Sezon 1. Bölüm ( GOT )
Bu gün sizlere izlenme rekorları  kırmış Game of Thrones (Türkçe: Taht Oyunları), David Benioff ile D. B. Weiss tarafından oluşturulan fantastik bir televizyon dizisinin macerasını anlatacağım.
 Dizi, ilk olarak ABD televizyon kanalı HBO'da yayınlanmıştır. George R. R. Martin'in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından esinlenerek almıştır.
Bu harika film Kuzey İrlanda, Malta, Hırvatistan, İzlanda ve Fas'taki mekanlar ile Belfast'taki bir stüdyoda çekilmiştir.
 İlk bölümü, 17 Nisan 2011 tarihinde HBO'da yayınlanan dizinin beşinci sezonu tamamlanarak izlenme rekoru kırmıştır.
Beşinci sezonun 1. bölümü Türkiye'de 13 Nisan Pazartesi günü televizyonda CNBC-e'de yayınlanmıştır.

Yedi Krallık'taki herkes Demir Taht'a karşı savaşırken, ölümsüz bir ordu yavaş yavaş, insanlığı fethetmek için durdurulamaz teklifleri olarak sayılarını topluyor. Onların önünde duran tek şey Gece Nöbeti ve korkusuz kahramanımız Jon Snow.

Yalan söyleyecek bir şey yok, bu en destansı ölçekte hikaye anlatımı çünkü hikaye anlatımı, manzara ve özel efektler daha önce gördüğünüz hiçbir şeye benzemiyor.

Henüz Sky Box Setlerinde görmediyseniz, şimdi tam zamanı.

Gösteri başladığında, Westeros'un en büyük krallığı olan Kuzey Muhafızı Lord Eddard Stark'ın arkadaşı Kral Robert Baratheon tarafından sağ eli olmasını istediğini öğreniyoruz. İki adamın, Robert'ın Çılgın Kral Aerys II Targaryen'i gasp ettiğini gören bir savaş sırasında yan yana savaştıkları için birlikte uzun bir geçmişi vardır.

Bu çatışma sırasında Game of Thrones'daki muharebe hatları, ittifaklar ve kinler yaratıldı.

Tüm ailesini King's Landing'e taşımaya karar verdikten sonra Ned, her fırsatta aldatma ve tehlike olduğunu fark eder.

Robb Stark - En yaşlı çocuk ve herkes tarafından seviliyor. Güçlü, zeki ve sadık, acımasız bir kader nihayetinde onu hain Lannister / Baratheons'a karşı isyanı yönlendirmeye zorlar.

Arya Stark - Sağlam, bağımsız ve intikamcı. Kız kardeşi Sansa'nın aksine, Arya kesinlikle savaşmayı sever ve intikam susuzluğundan kaynaklanır.

Sansa Stark - Şovun başında Sansa, sadece bir Prens Joffrey Baratheon ile yaklaşmakta olan evliliğini hayal eden mükemmel bir küçük kız.

Jamie Lannister - Çılgın Kral'ı öldüren adam - sonsuza dek Kingslayer olarak bilinir

Aşağıda "TÜM SEZONLARIN" hızlı bir geçiş videosu vardır, mutlaka izleyin.
VİDEO TÜM SEZONLAR ÖZET 

okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar