Rüyalarınızı Günlük Olarak Nasıl Kaydedebilirsiniz?


Rüyalarınızı Günlük Olarak Nasıl Kaydedebilirsiniz?


1. Rüyalarınızı kaydetmek için özel bir not defteri seçin. Güzel bir fantezi dergi veya boş bir ciltli kitap onu kullanmanızı teşvik edebilir. Bununla birlikte, bir düz spiral defteri kolayca erişilebilecek bir yerde yanınızda tutun. Rüya detayları uyandıktan sonra hızla kaybolur, bu yüzden rüyanın hemen kaydedilmesi şarttır  .

2 . Tutarlı bir rüya formatı tutun. Her rüya girişini tarihlendirin. Dün geceki tarihi ya da ertesi sabah tutarlı tuttuğunuz sürece kullanmanız farketmez.

3 . Rüya hala gözlerinizin önünde gerçekleşiyormuş gibi GELECEK gerginliğini yazın. Bu, sizi rüyalarınızın anına geri koyarak hayallerinizi hatırlamanıza yardımcı olur.

4. Hayal ettiğiniz her ayrıntıyı yazın. Yer, renkler, sesler, nesneler, karakterler ve duygularınız hayallerinizdeki tüm önemli unsurlardır. Aşağıdaki soruları kendinize sormak isteyebilirsiniz.

Hayalindeki önemli görüntüler veya semboller neler?

Rüya nerede bulunur? Sahnede ne var ya da manzara nasıl? Rüyaların atmosferi ya da havası nedir?

Rüyada başka kim var?

Rüya sizi nasıl hissettiriyor? Rüyadan ilk uyandığınızda ruh haliniz nedir?

Hayaliniz uyanma hayatınızdaki bir duruma veya deneyime nasıl paraleldir?

5.  Hayallerinizi kaydederken dilbilgisi, imla ve noktalama önemli değildir. Sadece düşmeden önce hayalinizdeki kağıda inin ve hatırladığınız her şeyi yalnızca parçalar halinde olsa bile kaydedin. Yazmaya başladığınızda, daha fazla rüyanın parçaları size gelecektir. Düşündüğümüzden daha hızlı yazamadığımız için, hayallerinizi önce kasete kaydetmek iyi bir fikir olabilir. Ancak, geri dönüp rüyayı kağıt üzerinde belgelemek iyi bir fikir olacaktır.

6. Kelimelerde anlatılması zor olan bir şey olduğunda, görüntünün hızlı bir taslağını çizin. Renkli kalemler veya boya kalemleri resminizi daha net göstermeye yardımcı olabilir.

7. Hayallerinizi kaydettikten sonra, uyanma hayatınızda devam eden büyük kaygılar veya konular hakkında küçük bir dipnot yapın. Günlükçünüz büyüdükçe, umarım hayalinizle realiteniz arasında bir korelasyon ve model göreceksiniz.

8. Son olarak, bir başlık koyun. Okuokubil Rüya Tabirleri.

9. Öne çıkan anahtar kelimeleri, sembolleri, karakterleri veya temaları vurgulayın. Kişisel rüya temalarının bir ekini veya sözlüğünü tutmak yararlı olabilir. Bir desen geliştirmeye başlayacak ve bu hayal temalarına kendi öneminizi formüle edeceksiniz.
okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar