Reklam 728x90

İnstagram İyiliğin Sembolü Yoga Pozları İçin Teşekkür Ederim.Haziran 2019

İnstagram İyiliğin Sembolü Yoga Pozları İçin Teşekkür Ederim.Haziran 2019

İnsanların yoga ile başlamasının en yaygın nedenlerinden biri stresi dengelemek. Bazıları büyük bir yaşam değişikliği geçirdikten ya da tükenmişlik, ayrılma, yakın bir kişinin kaybolması, yaşamda yeni bir anlam arama ya da hiç kalmamış olmaları durumunda güçlenme gibi bir mücadeleden sonra yogaya gelir.

Sorum şu: bunu bir yara bandı ya da hızlı bir düzeltme olarak kullanmayı umarak yogaya mı geliyoruz? Yoksa olumlu yönde uzun vadeli değişimin yolunun, sürdürülebilir olmayan yaşam tarzlarımızı değiştirmekte yattığı gerçeğiyle yüzleşmeye hazır mıyız?

Sık sık, insanların yogaya neden olan stres ve sağlık sorunlarının ardında derin tetikleyiciler olduğunu keşfederim. Yanlış bir iş, sağlıksız bir diyet, kronik dinlenme ve uykusuzluk, eş bağımlı / toksik / boşluk ilişkisini doldurma, yıkıcı bir karakter özelliği veya bir insanın uğraşmak yerine haklı çıkardığı kötü bir alışkanlık olabilir.
Bunu değiştirene kadar, yoga kısa vadeli bir çözüm olarak kalacaktır.
One of the most common reasons people start with yoga is to offset stress. Some come to yoga after they've been through a major life change or challenge like a burnout, breakup, loss of a close person, searching for a new meaning in life or strength when they have none left.

My question is: are we coming to yoga hoping to use it as a band-aid or a quick fix? Or are we ready to face the reality that the way to long term shift in a positive direction lies in changing our lifestyles that are actually not sustainable?

I often discover that behind ongoing stress and health issues which bring people to yoga, are deep triggers. It can be a wrong job, an unhealthy diet, chronic lack of rest and sleep, a co-dependant/toxic/fill the gap relationship, a destructive character trait or bad habit that a person managed to justify, instead of dealing with it.

Until we change that, yoga will remain a short term solution.

okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar