Reklam 728x90

Bizim Gençlerimizdi. 1978 Anılarım 1

Bizim Gençlerimizdi. 1978 Anılarım 1


Geçmişini bilmeyen geleceğinin hesabını yapamaz, yada geleceğini sağlam temele oturtamaz, hep bu sözlerle yetiştik, kimine göre yetiştirildik kimine göre yetiştirilemedik, çünkü geçmişine kızan, söven hakaret eden o kadar çokki onlar bu ülkeye zembille indiler ya ondandır. Kendi atalarını yerden yere vururlarda elalemin beş para etmezlerini örnek alırlar vay anam vay vayki böyle bilginliğe,aydıncılığa neyse yinede ceddini, geçmişini bilenler bilmeyenlere oranla çok daha fazla şükürler olsun.
Türkiye'nin karanlığa doğru gittiği yıllardı, ailelerin, akrabaların, komşuların ve çevrenin bir birine düştüğü saygının ve sevginin kaybolduğu o karanlık günler hala gözlerimin önünden gitmiyor.
Gençlerimiz ellerinde kova ve fırçalar ile duvarlara yazı yazarken onlara eşlik edip belinde silahla bekleyen yine bizim gençlerimizdi. Akşam iş çıkışı evine giden insanları sokak başlarında çevirip sağcımısın,solcumusun diye soranlarda bizim gençlerimizdi. Evlerin bahçelerinde ve kapılarında güya nöbet tutanlarda bizim gençlerimizdi. Okul yollarında öğrencilerin yollarını kesip ellerindeki kitapları alanda bizim gençlerimizdi.
Belediye otobüslerini durdurup içindeki yolculara siyasi nutuk atanlarda bizim gençlerimizdi.
Lokantalara girip yemek yedikten sonra çete gibi davranıp ücretini ödemeyenlerde bizim gençlerimizdi.
Olayların arasında kalıp hiç günahı olmadığı halde karakollarda işkence görenlerde bizim gençlerimizdi.
Annesinin ve babasının okuması için üniversiteye gönderdiği ama orada okumayı değil Türkiye'nin iç huzurunu bozmaya kalkanlarda bizim gençlerimizdi.
Bu siyasi olaylarında boşu boşuna ölenlerde bizim gençlerimizdi.
Peki ne olduda koskoca ülkenin gençleri meydanı boş buldu? Ne olduda Türkiyeyi karanlığa doğru sürüklemeye kalktılar?
Sizce tüm bu olanlarda sadece gençlerimizmi hatalı.....

okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar