Reklam 728x90

Bayramda Abant Gölü Piknik Macerası

Bayramda Abant Gölü Piknik Macerası

Bugün Ramazan bayramının 1. günü daha önceden planlayıp bir türlü gidemediğim bolu Abant piknik cennetine yolculuğa çıkıyorum. Ankara’ya yaklaşık 130,140 km uzaklıkta olan içinde ormanı ve gölü bulunan harika bir gezi ve piknik alanı diyebilirim. Ankara otoyolundan Abant kavşağına döndüğünüzde tek yönlü bir yola girip, Abant gölüne doğru gidiyorsunuz. Yol kenarlarında kahvaltı, çay, tost ve marketlerden oluşan bir zinciri görebilirsiniz. Yanınıza ekmek almayı unutmayın biz her şeyimizi hazırladık ama ekmeği unutmuşuz. Yol boyunca her şeyi bulunan ama maalesef ekmeği bulunmayan bir yer. Ekmeğin erken saatlerde bulunmamasının nedeni de sabah saatlerinde fırıncıların ekmeği getirmediği anca öğleye doğru getirdiklerinden kaynaklanıyormuş.
Abant’a sabah saatlerinde giderseniz hem gölün kenarında hem de çeşmeye yakın bir yerde masa bulma şansınız artar.
Biz Kıbrıs çeşmesi piknik alanı tarafındaydık. Bulunduğumuz yer temiz ve bakımlıydı. Özellikle tuvaletleri çok bakımlı ve tertemizdi. Burada bayanlar tuvaletini ayırmak istiyorum çünkü bayanlar tuvaleti erkek tuvaletleri kadar temiz değildi ve bu tamamı ile kullanıma bağlı bir şeydi maalesef bayanlarımız bu konuda sanırım titiz davranmıyorlar.
Sabah kahvaltımızı yapıyoruz, okeyimizi oynuyoruz çayımızı demleyip içtikten sonra asıl önemli olan bölüme geliyoruz “Mangal” evet masaların yanında bulunan güzel tasarlanmış hazır mangal blokları var. Bu daha emniyetli ateş yakmayı sağlıyor. İşimiz bitince ateşi söndürüp çöpleri bir poşete koyarak masamızın etrafını temizliyoruz ve piknik maceramızı sonlandırıyoruz. Görmenizi tavsiye ederim. Google yerel rehberde yorumlarımı yaptım oradan da okuyabilirsiniz sevgiyle kalın.
Okuokubil.com


okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

Göstermiş olduğunuz ilgi İçin Teşekkür ederiz. Yorumlarınız olursa En kısa sürede Cevaplamaya çalışacağız.Sevgiyle kalın.