Giysi Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir? Mayıs 2019Giysi Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir? Mayıs 2019


Sağlık için ilk tercih doğal tekstil maddelerinden yapılan ürünler olmalıdır.
Çocuk Giyimlerinin Seçimi: Çocuk giyimlerinin seçiminde, çocukların hareketliliği dikkate alınarak giysilerinin sağlıklı, sık yıkanabilen , terletmeyen ve mevsime uygun, doğal tekstil maddelerinden üretilmiş olanları tercih edilir. Çocuğun yaşına uygun çeşitli süsleyicilerin kullanıldığı şık ve sevimli giysilerin seçilmesi çocuğun zevkini geliştirir.

İç Giyim Seçimi: Kadın, erkek ya da çocuk iç giyimleri direk olarak insan tenine giyildiği için mevsime uygun olarak ince pamuklu ya da yünlü dokumalar kullanılır. Sık sık yıkanabilen , vücudu saran iç giyimlerde sentetikler sağlık açısından tercih edilmemelidir. 

Dış Giyim Seçimi: Dış giyim seçiminde giyimi etkileyen faktörler dikkate alınır.

1.3. Giysi Türleri

1.3.1. Cinsiyete Göre Giysi Türleri a)Kadın giyimi: İyi bir görünüşe sahip olmak, başkaları üzerinde iyi bir  etki yaratmak için kadınların giydikleri giysilerdir. b)Erkek giyimi: Toplumdaki sosyal statülerine ve modaya göre değişiklik gösteren giysilerdir. c) Çocuk giyimi: Çocuğa kişilik kazandıran, büyüme ve gelişmesine engel olmayan rahat ve kullanışlı giysilerdir.

1.3.2. Giysi Çeşidine Göre Giysi Türleri a)İç giyim: Ten üzerine giyilen, teri emen, rahat ve sağlıklı kumaşlardan yapılmış giysilerdir. b)Dış giyim: İç giyim üzerine giyilen, modaya, çevreye, yaşa, iklime, ekonomik duruma, sosyal yaşantıya, kumaş özelliğine göre değişiklik gösteren giysilerdir.


okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar