Ucuz Ayakkabıda Kullanılan Malzemeler Nelerdir? Deri Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?


Deri Ayakkabı

Fiyatı ucuz ayakkabıların maliyet oranı azdır.Bunun nedenide ucuz malzeme kullanılmasından kaynaklanır. Onun içinde satış fiyatı da ona göre ucuz olmaktadır.Fakat bu ucuzluk ayak sağlığımızı tehdit etmektedir. Nasılmı?
Terleme yapar,mantar yapar,kemik çıkartmasına sebep olur,ayak şeklinin bozulmasına neden olur. Ayağınızın anotomisini bozar buda bel ağrılarına neden olur. Evet yanlış ayakkabı kullanımı ayak bileklerinden başlar bacaklara kadar rahatsız eder ve şiddetli ağrılara neden olur.
Bazen ayakkabının dışı imitasyon olup içi deri astar olabiliyor bu durumda bu tür ayakkabıları giyebilirsiniz. Çünki içinin hakiki deri astar olması ayakların terlememesi için çok önemlidir.
Ayakkabının dışı imitasyondur
Ayakkabının içi kumaştır,yada imitasyondur
Ayakkabının altı neolittir.

Şimdi hakiki deriden bahsedelim:
derilerin en önemli özelliği, su buharı (yani terleme) iletmesini sağlayan lifli bir yapıya sahip olmasıdır. Deri nefes alır ve ayağın nemini kontrol ederek ayağın sıcaklığını kontrol eder.
deri ayakkabı alırken içiniz rahat etsin evet biraz pahalı olacak ama sağlık açısından bakıldığında buna değecektir.
deri ayakkabı yada deri çanta canlı durur iyi işlenmiştir kokusu çok güzeldir doğal deri kokusu vardır.
Gün boyu ayağınız içinde kalsada hakiki deriler gözenekli olduğu için ayak terini dışarı atar böylece hem ayağınız terlememiş olur hemde ayağınız kokmaz.
Deri ve Suni Deri Şekilleri


okuokubil.com

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar