Ayakkabı Ayağınıza dar Geliyor Ve Sıkıyorsa Ne Yapmalıyız? Kalıba Koymak Faydalı Olur mu?

Ayakkabı KalıbıAyakkabılar en önemli giysilerimizin bir parçasıdır Hatta ayakkabı bir aşktır Neden mi? Zevk verir giymekten gurur duyarsınız. O ayakkabı ogün size güven verir. Ne derler dost başa düşman ayağa bakarmış. Bir toplantıya, bir düğüne, bir konferansa gidecekseniz önce kıyafet alır ondan sonra o kıyafetin rengine göre ayakkabıyı seçersiniz. Bir insanın ayakkabı ihtiyacı gerçekten çok önemli! bunun yürüyüş için, günlük kullanım için, koşu için özel günler için giyilecek çeşitleri bulunmaktadır. Aslında günlük kullanımlık için iki ayakkabıya ihtiyaç duyarız çünkü ara sıra ayakkabı değiştirmek  hep aynı ayakkabıyı giymemek hem ayakkabının ömrünü uzatır hem de ayaklarımız  rahat eder. 
Ayakkabınızın ömrünün uzun olması için bir başka püf noktasıda evinizde mutlaka bir kaç adet plstik ayakkabı kalıbı bulundurunuz.
Plastik Ayakkabı Kalıbı

Şimdi gelelim konu başlığımızın açıklamasına.
Ayakkabı ayağınıza dar geliyor ve sıkıyorsa ne yapmalıyız? kalıba koymak faydalı olur mu?
Evet eğer ayakkabıyı denemeden aldıysanız bir müddet sonra giydiğinizde ayağınızda bir ağrıma oluyorsa bilin ki ayakkabı numarasını yanlış almışınızdır.
Peki bu dar gelen ve sıkan ayakkabılarımızı nasıl rahatlatırız. Eğer ayakkabı burun kısmından vuruyor ve tırnağınızı rahatsız ediyorsa maalesef çaresi yoktur.Tarak kısmı dediğimiz ayağınızın yan taraflarından sıkıyorsa kolay hemen bir çekicin sapını ayakkabınızın içine sokunuz ve yan taraflarını ağırlığınızı vererek esnetmeye başlayınız.Bu işlemi bir kaç dakika sürdürünüz.Derinin yumuşadığını ve esnediğini göreceksiniz iyi günlerde kullanınız.
Çok dar gelen ayakkabılar için mağazanıza başvurup kalıba almalarını isteyin. Kalıpta 2 gün bekleyen bir ayakkabının derisi tarak kısımlarından esneyecek ve ayağınıza rahatça olacaktır.

Dar Gelen Ayakakbı Ayağı rahatsız Eder
Bu tecrübelerimde uzunyıllar Ayakkabı Dünyasında Çalışmış olmam ve ayakkabıya  çok önem veren Mehmet Akbacakoğlu gibi personellerine de önem veren değerli bir insanında önemli bir katkı payı bulunmaktadır.
okuokubil.com
Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar