Reklam 728x90

90'lı yıllarda Vietnam futbolu Takımı.


90'lı yıllarda Vietnam futbolu Takımı.
 
90'lı yıllarda Vietnam futbol Takımı
Şimdi belki birkaç kişi, 90'lı yıllarda Vietnam futbolunun geçmişini kitaplar ve gazeteler nedeniyle hatırlıyor, İnternet hızla büyüyor. Ancak Vietnam futbolunu sevenler ve sürekli takip edenler için, Vietnam futbolunun altın neslini öğrenecekler. Peki, 90'lı yıllarda Vietnam futbolu nesli için özel olan nedir?

90'lı yıllarda Vietnam futbolu kuşağı ve şanlı anlar
Yaklaşık 20 yıl geçti, ancak Vietnamlı futbol taraftarları için ulusun kahramanca ve değerli anlarını unutmayacaklar. Bu anların değeri kısa bakarken hala çok dokunaklı. Vietnamlı ekip 1995 yılında Tayland'da SEA Games 18 gümüş madalyasını kutladı.
90'lı yıllar Vietnam futbol Takımının Altın Yılı oldu

Vietnamlı ekip, şampiyonluğu kazanmak için Sea Games 18'de Malezya'ya karşı gol attı. Defans oyuncusu Tran Cong Minh'in rakibin bahçesinde attığı anda birçok taraftar patladı. Vietnam'ın 90'lı futbol efsanesi olarak kabul edilir. Cong Minh'e ek olarak, yetenekli bir kaleci Nguyen Van Phung ve orta saha oyuncusu Nguyen Huu Dang var.

Vietnam futbolu altın nesil takımı 1998 Dünya Kupası elemelerinde Türkmenistan'a karşı oynadı. Şu anda, Ha Kien Hung, Trieu Quang Ha, Nguyen Huu Thang, Nguyen Cong Vinh, Nguyen Thieu Quang, ... Diğer birçok oyuncu ile birlikte, ülkedeki futbol tarihinde büyük bir iz bıraktı.

Orta saha oyuncusu Nguyen Thien Quang, iyi görünebilen ve kararlı ve kararlı bir şekilde oynayan bir oyuncu. Düşmanla çarpışırken tereddüt etmedi, ayrıca düşmana vurduğu için iyi bir şekilde yapışma yeteneğine sahipti.

Büyük futboldaki büyük anlar, Vietnamlı futbolcuların getirdiği şeylerle uyuşmuyor. Sadece izleyici kitlesi değil aynı zamanda bu oyuncuların kalbindeki, unutulması zor olan güzel anılar.
Okuokubil.com.
Vietnam Futbol Altın Jenerasyonu, 1998 Dünya Kupası elemelerinde Türkmenistan'a karşı oynadı

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar