Reklam 728x90

Tantra yoga


Tantra yoga Nedir Nasıl Yapılır


Tantra yoga.

Genel sağlığınızı iyileştirmenin yanı sıra, Tantra yoga vücuttaki enerjiyi doğru yönde yönlendirmeye yardımcı olur. Faydalarını keşfetmek için lütfen okumaya devam ediniz.

Tantra yoga, içinizdeki en iyiyi harekete geçirmek ve ortaya çıkarmak için kullanılan bir tekniktir. Olayları hafif hafif ve yavaşca  ortaya çıkarır ve bedeniniz, zihninizle bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Tantra felsefesi, dünyada vücudunuzda olmayan enerji olmadığını ve bunun tersi olduğunu söyler. Bir kişinin fiziksel olarak ruhsal uyanışına ve iyiliğine yardımcı olur. Eşinizden, kendinize ve dünyaya daha güçlü bir sevgi arzuluyorsanız, bu tür yogayı mutlaka denemelisiniz.

Tantrik cinsellik, oldukça meşhur bir Hint felsefesi olan Tantra’dan gelen, temelinde cinsel hayatı daha huzurlu ve heyecanlı kılabilmeyi amaçlayan bir öğreti. Bu felsefeye göre; evren Shiva ve Shakti adı verilen tanrıların simgelediği kadın ve erkek birleşiminden meydana geliyor. Tantra, cinsel birlikteliği orgazmdan çok partnerle bütünleşme olarak açıklıyor.

Görünmeyen bilinci belirli kelimeler, diyagramlar ve hareketlerle açıklamaya çalışır. Fiziksel ve ruhsal bedenlerin birleşimini göstermek için kullandıkları diyagramlardan biri üst üste konmuş iki üçgendir. Aşağıya bakan üçgen fiziksel alemi ve kadını, yukarı doğru bakan üçgen ise ruhsal alemi ve erkeği sembolize eder.

Tanra yoga'nın bir çok faydaları vardır. Bunlardan en önemli olan 5 maddesini paylaşıyorum.

1. Sizi daha net hale getirir
2. Maneviyatınızı uyandırır
3. Esnekliği artırırım
4. Cinsel yaşamınızı iyileştirir
5. Refahı ve sağlığı destekler

Etiketler: Tantra Yoga, Tantra yoga ve Faydaları

Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

0 Yorumlar