Otobüsün Borusu
Otobüsün Borusu


Güzel bir anımı anlatacağım, ama bu anı bir başka anı benim için. Yıllar önceydi akşam çok önemli bir maç vardı Beşiktaş  Malmö maçı bu maçı alırsak turu gececeğiz bizim için çok önemli! Akşam maçı izlemek için arkadaşlarla bir plan yapıp anlaşıyoruz. 

Maçı izleyeceğimiz güzel bir yerimiz var arayıp akşam için rezerve yaptırdık. Her yer tıklım tıklım iyi ki daha önceden rezerve yaptırmıştık, zaten tanıdık bir yerdi her akşam gittiğimiz mekandı. Çok heyecanlıydık masaya oturur oturmaz mezeler söylendi içecekler sipariş verildi, fakat ben buraya her akşam gelsem de arkadaşlar ile muhabbet için geliyorum. 
Bünyem içkiyi kaldırmadığı için aram yoktu içkiyle, bunu tabi bizim arkadaşlar biliyor içince sürekli gülerim ben. Neyse o beklenen an geldi ve maç başladı. Arkadaşlar maçı birer kadeh içerek seyrediyorlar heyecan dorukta, bir anda Ali kafayla golümüzü atınca sevinçten masanın üzerindeki rakı dolu bardağı kapıp kafama diktim. Sevinç ve heyecanla nasıl içtiysem gerisini hatırlamıyorum maç bitmiş dışarı çıkmışız ben neler olduğunu hatırlamıyorum koluma girip beni halk otobüsüne bindirdiler.

 Otobüs bir kalabalık bir kalabalık sormayın. Ayakta duracak halim yok tek gözle bakıyorum millete, neyse elimi cebime atıp parayı biletçiye verdim para üstünü alacağım tam o sırada otobüs hareket etti, dengemi kaybettim ani bir refleks ile otobüsün borusundan tuttum gidiyoruz. 
Otobüs sallandıkça bende sallanıyorum bir sağa yatıyorum bir sola sallandıkça sallanıyorum bu arada tuttuğum borudan da biri daha tutuyor. Ben sağa yattıkça boruda yatıyor adamda yatıyor, ben sola yatıyorum adamda yatıyor, dedim acaba boruda mı bir sakatlık var, baktım alt taraf tamam ama üstten bir 20 cm kısa… dedim “idare ederiz” gene otobüs sallandı ben sağa doğru eğiliyorum adamda benle eğiliyor tam o anda adam kulağıma doğru eğilip boruyu bıraksana kardeşim dedi. Dedim hangi boruyu? Adam benim boruyu demez mi? Ben o an aniden elimi borudan çektim, boruyu nasıl bıraktığımı bilemedim. 
Sonra adam boruyu aldı arka tarafa doğru götürüyor meğerse kendi borusuymuş eve almış sanırım tabi yanımdaki ayaktakiler ve oturanlar en az 3 dakika kadar güldüler, kardeşim boruyu öyle ortaya dikersen herkes tutar tabi. Bu arada maç 2-2 bitmiş elenmişiz, olan bana oldu tuttuğum boru ile kaldım.

Beşiktaş Malmö maçı 2-2

Etiketler: Otobüs, Boru, Otobüsün borusu, Beşiktaş, MalmöSosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

6 Yorumlar

Göstermiş olduğunuz ilgi İçin Teşekkür ederiz. Yorumlarınız olursa En kısa sürede Cevaplamaya çalışacağız.Sevgiyle kalın.