Reklam 728x90

Altmış Yıl Önceki İmalat Rehberi.

Altmış Yıl Önceki İmalat Rehberi.

Bu kitap imalat sahasında teşebbüsler yapacak kimselere bir yardım olmak üzere hazırlanmıştır.Piyasalarımız müteşebbis kimselerin azlığından dolayı bomboştur ve rakipsizdir.Her müteşebbis kimse daima kazanmaktadır.Böyle bir fırsat pek az memlekette mevcuttur.
Bugün piyasalarımızda cazip ambalajlar içerisinde fahiş fiyatlarla satılmakta olan çoğu ithal malı mamüllerin imali zannedildiği gibi çok derin bir bilgiye ve tecrübeye büyük sermayelere lazum göstermeyecek kadar kolay ve basittir.
Bu mamüllerin yapılış yollarının bilinmesi ,hem istihsalin artmasına ve hemde bir çok kimsenin müstahsil duruma geçmesine yardım edecektir.
Kitapta sayısı 1000 in üzerinde olan muhtelif miktarları istihsal usulleri herkesçe anlaşılır bir şekilde izah edilmiştir. Diğer taraftan kitap kaplamacılık,dökümcülük gibi sanayi ve imalathanelere faydalı olacak sayısız teknik malumat ve metodları da ihtiva etmektedir.
Kitabın ihtiva ettiği bahisler seçilirken piyasa ve yerli sanayinin ihtiyaçları ön plana alınmış,iptidai maddeleri memleketten temin edebilecek ve az tesis masrafları ile hazırlanabilecek mamuller üzerinde bilhassa durulmuştur.
Kitaptan herkesin faydalanabilmesini temin maksadı ile baş tarafa lüzumlu teknik malumat ve sair izahat verilmiştir.Bu kısım dikkatle okunmadan kitaptan istifade etmek imkansızlaşacaktır.
Vatandaşlarıma faydalı olmasını temenni ederim.
Babam Abdullah Şenogul'a 1961 yıllarında hediye edilmiştir.
Ruhları şad olsun.
Kitaptaki uygulamaları ehli kimselerin yapması doğru olanıdır.Lütfen dikkatli olunuz.Sosyal medyada paylaşmak için tıklayın;

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

 1. Anonim8/6/19

  Bahsi geçen rehberi göremeyen sadece ben miyim��

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın arkadaşım oradaki konu açıklaması içindi KONU İÇİNE İMALAT YAPIMINDAKİ MALZEMELER LİNK OLARAK EKLENDİ

   Sil

Göstermiş olduğunuz ilgi İçin Teşekkür ederiz. Yorumlarınız olursa En kısa sürede Cevaplamaya çalışacağız.Sevgiyle kalın.